فیلم 8 "هری پاتر و یادگاران مرگ-قسمت دوم"

مصاحبه یکی از عوامل فیلم در مورد صحنه‌ی مرگ لرد ولدمورت: میخواستیم او را تبدیل به درخت کنیم

صحنه‌ی مرگ لرد ولدمورت در فیلم سینمایی «هری پاتر و یادگاران مرگ – بخش دوم»، تقریبا عجیب و ویرانگر بود. جای تعجب نیست که این صحنه، حاصل انتخاب از بین چندین گزینه‌ی مورد نظر دیگر توسط گروه تولیدی و جلوه‌های ویژه، حین ساخت فیلم بوده است. حتی یکی از انتخاب‌های گروه فیلم‌سازی این بود که هری را بالا سر جسد دست‌نخورده‌ی ولدمورت نشان دهند.

سرپرست گروه جلوه‌های ویژه‌ی VFX، «گرگ باتلر» در مصاحبه‌ای جدیدی که چندی قبل منتشر شد، فاش کرد که یکی دیگر از انتخاب‌های گروه برای مرگ ولدمورت در هاگوارتز، این بود که به محض برخورد طلسم آواداکداورا از ابرچوبدستی، تبدیل ولدمورت را به تندیسی مشابه درخت نشان دهند و بعد هم ولدمورت از آن حالت درخت-مانند تجزیه شود. این در واقع پیشنهاد اصلی «دیوید یتس»، کارگردان فیلم بوده است.

جلوه‌های ویژه‌ی جدیدی اختراع کردیم و حالت‌های تصویری زیادی را امتحان کردیم. حتی یه ایده‌ی دیوانه‌واری هم داشتیم که ولدمورت رو به چیزی شبیه درخت تبدیل کنیم که بزرگ میشه و بعد هم اون درخت تبدیل به خاکستر میشه و توی گرد و غبار از بین میره… برای طراحی این صحنه تا این جاها هم پیش رفتیم. میخواستیم طرحی به وجود بیاریم که هیچ وقت فراموشش نکنین.

اینجوری درستش کردیم که میره گوشه‌ی حیاط میشینه، ناگهان تبدیل به چیز سیاه بزرگی با انگشت‌هایی شبیه شاخه‌ی درخت میشه و فکر کنم بعد بزرگترش کردیم و به حالت درخت درش آوردیم چون کلی توی تصویر، فضای باز برای کار کردن داشتیم.

البته همان طور که بخاطر دارید، مرگ اصلی لرد ولدمورت در کتاب «هری پاتر و یادگاران مرگ» توسط جی.کی.رولینگ به این صورت بود که بعد از ضربه‌ی طلسم مرگ‌باری که از ابرچوبدستی به او اثابت می‌کند، کشته شده و روی زمین می‌افتد و جسدش تا مدتی همان جا باقی می‌ماند. (تام ریدل با سرانجامی دنیوی، با زمین برخورد می‌کند.)

15 دیدگاه برای “مصاحبه یکی از عوامل فیلم در مورد صحنه‌ی مرگ لرد ولدمورت: میخواستیم او را تبدیل به درخت کنیم

 1. البته افتادن جسد ولدرمورت رو زمین و نشون دادن اون واقعا ایده ی خوبی نمیشد چون اکثر مخاطبان فیلم در اون زمان در بازه نوجوانی و جوانی یا حتی کودکی بودن و این کار می تونست به روحیه شون لطمه بزنه ( البته اینا واس خارجه تو اینجا که هیچ ).

 2. یا خدا!مگه داستان جادوگر شهر ازه؟؟
  همون دود شدنش هم به اندازه ی کافی احمقانه تخیلی و به دور از هرگونه منطق بود.

 3. مطمئنید ما داریم هری پاتر می بینیم؟

  میگه میره مثل یه بچه ی آدم یه گوشه می شینه می میره؟ آخه مگه داریم مگه میشه؟
  البته مردن ولدمورت و افتادن جنازش رو زمین خیلی بهتره ولی تبدیل به دود شدن هم گزینه ی جالبیه چون معمولا تو افسانه ها بعد از کشتن جادوگران سیاه اونا تبدیل به دود می شن.
  اینا چه چیزیایی رو دارن آشکار می کنن :|

 4. ببخشید من سوالمو اینجا مطرح میکنم
  بالاخره فیلم جانوارن شگفت انگیز۲ ۲ سال بعد داستان قسمت اوله یا میریم خیلیییییییییی شال قبل

  1. دو صورت داره
   یک اینکه ممکنه ۱۹۲۷ باشه
   دو اینکه ممکنه برگردیم به دورانه درس خوندن اسکمندر توی هاگوارتز
   البته ممکنه گزینه دوم یه فلش بک وسطه فیلم باشه
   ۷۵ درصد ممکنه ساله ۱۹۲۷ باشه
   امن که دوس دارم گزینه دوم باشه چون خیلی دلم برای هاگوارتز تنگ شده
   شنیدم یه بازیگر برای ۱۸ سالگیه آلبوس پرسیوال ویلفریک برایان دامبلدور پیدا کردن
   این ینی ممکنه توی هاگوارتز اجرا بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *