مختلف

کتابخانه ریودوژانیرو یادآور داستان هری پاتر و به زودی جانوران شگفت‌انگیز

افرادی که از کتابخانه ریودوژانیرو برزیل این روزها بازدید کرده‌اند به یاد داستان هری پاتر افتاده‌اند اما این کتابخانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

به نقل از یورونیوز فارسی، کتابخانه سلطنتی پرتغالی ریودوژانیرو در اواخر قرن نوزده میلادی به سبک گوتیک نو توسط یک انجمن پرتغالی در ریودوژانیرو برزیل ساخته شد و بزرگترین مجموعه کتاب به زبان پرتغالی خارج از پرتغال است. ویدیویی از این کتابخانه را در ادامه مشاهده کنید:

معماری خاص این بنا که ۳۵۰ هزار جلد کتاب را در خود گنجانده توجه بازدیدکنندگان را جلب می‌کند. برای برخی از گردشگران، این کتابخانه یادآور کتابخانه جادویی داستان هری پاتر است.

نکته دیگر درباره معماری خاص این کتابخانه استحکام و چیدمان موثری است که باعث شده الگوی داخلی این کتابخانه حتی امروز نیز کارآیی بالایی داشته باشد.

راستی قبلا هم گفته بودیم که جی.کی.رولینگ خبر از پایان نگارش فیلمنامه قسمت سوم «جانوران شگفت‌انگیز» داده و گفت که داستان (حداقل بخشی از این قسمت) در ریو دو ژانیرو برزیل رخ خواهد داد.

7 دیدگاه برای “کتابخانه ریودوژانیرو یادآور داستان هری پاتر و به زودی جانوران شگفت‌انگیز

  1. این کتابخانه با کتابخانه ای که توی فیلمهای هری پاتر نشون دادن شباهتی نداره که. اونجا قفسه ها زمینی بودن. این شبیه کتابخانه کنگره آمریکاست بیشتر.

  2. منم از اینا میخوام >_<
    این ورا به دو قفسه کتاب میگن کتابخونه :|

    عاغا انجمن آرشیوی چیزی نداره یه تجدید خاطره ای بکنیم؟؟ :/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *