رولینگ / فیلم جانوران شگفت انگیز / کتاب‌ها

جی.کی.رولینگ: دامبلدور و گریندل‌والد عاشق هم بودند و رابطه‌ی عاطفی داشتند

دیسک بلو-ری فیلم سینمایی «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» ویدیوهای اضافه و مصاحبه‌هایی دارد که در یکی از آنها جی.کی.رولینگ به رابطه‌ی دامبلدور و گریندل‌والد اشاره می‌کند.

در این ویدیو که مربوط به آلبوس دامبلدور می‌شود، نویسنده‌ی هری پاتر صحبت‌های کاملا جدیدی در مورد رابطه‌ی این پروفسور هاگوارتز با گلرت گریندل‌والد می‌کند که برای اولین بار به بًعد [عاطفی-فیزیکی] این رابطه هم اشاره می‌کند و آن را رمانتیک می‌خواند.

جی.کی.رولینگ در مورد روزهای اول رابطه‌ی دامبلدور و گریندل‌والد این طور گفت:

«اونها رابطه‌ی خیلی قوی و عمیقی داشتند. پرشور و احساس بودند و یک رابطه‌ی عاشقانه به حساب میومد. اما همون‌طور که در هر نوع رابطه‌ای با هر گرایش عاطفی و هر نوع برچسبی که بهش بزنید ممکنه پیش بیاد، هیچ کدوم از طرفین دقیقا نمیدونستن اون یکی چه حسی بهش داره. نمیشه فهمید. فکر می‌کنید که میدونین، ولی نمیدونین. برای همین من کمتر به جنبه‌ی جنسی این ماجرا علاقه دارم، هرچند که به نظرم در این رابطه بًعد [عاطفی-فیزیکی] هم وجود داشته که به نظرم مربوط به احساساتی میشده که نسبت به همدیگه داشتند که در نهایت برجسته‌ترین و بهترین چیزی هست که در روابط انسان‌ها وجود داره.»

پیش از این رولینگ در گذشته گفته بود که دامبلدور به گریندل‌والد علاقه داشته ولی هرگز به نوع رابطه عاطفی آنها اشاره نکرده بود. با وجود این جزییات سخت به نظر می‌توان تصور کرد که این «رابطه‌ی عاشقانه» با بًعد [عاطفی-فیزیکی] یک عاطفه‌ی غیر ضروری و بیخود بوده باشد.

هیچ شکی نیست که گریندل‌والد همیشه مجذوب قدرت دامبلدور بوده اما عمق این نزدیکی و صمیمیت تا به حال فاش نشده بود.

61 دیدگاه برای “جی.کی.رولینگ: دامبلدور و گریندل‌والد عاشق هم بودند و رابطه‌ی عاطفی داشتند

 1. در کتاب : تا زمان اتفاق‌های هری پاتر و یادگاران مرگ، گریندل‌والد در همین زندان محبوس است تا اینکه لرد ولدمورت به دنبال ابرچوبدستی از راه می‌رسد. گریندل‌والد که از ولدمورت ترسی ندارد، به او می‌گوید که هیچوقت ابرچوبدستی را در اختیار نداشته و ولدمورت از شدت خشم او را می کشد.
  در فصل ایستگاه کینگزکراس در هری پاتر و یادگاران مرگ، هری به دامبلدور می‌گوید که گریندل‌والد احتمالاً به ولدمورت دروغ گفته تا از تخریب گور دامبلدور و بیرون کشیدن ابرچوبدستی جلوگیری کند. دامبلدور هم می‌گوید که گریندل‌والد در سال‌های آخر عمرش، از کرده‌های خود پشیمان بوده‌است.

  عشق خیلی قشنگه :)
  از کتاب اول هم مشخص بود همه چیز منطقی فکر کنین

 2. سلام ..
  اینکه میگید مخالفید که چرا خانوم رولینگ تازه راجب همجنسگرایی دامبلدور گفته باید بگم که تا قبل از جانوارن شگفت انگز و دیدن رابطه کوتاه از نوجوونی گریندلوالد و دابملدور ، ما کوچیکترین رابطه عاطفی ای راجب زندگی پروفسور دامبلدور نخوندیم ..شاید این موضوع تو جانوران شگفت انگیز ۳ و ۴ یا ۵ زکر بشه ، کی میدونه ؟
  این یه فکت ساده بود که باید بعد از نعرفی شدن گریندلوالد گفته میشد تا مخاطب بتونه اون حسو درک کنه ..

 3. خب باشه اصلا هم خیلی منطقیه . برای یه سری شوکه کننده است ولی بنظر من خیلی منطقیه ، آلبوس دامبلدور هیچ وقت خانواده ای تشکیل نداد. و قضیه اش یه جورایی هم مشابه هم تفاوت داره با سوروس اسنیپ چرا که، ما فهمیدیم اسنیپ بخاطر لیلی ازدواج نکرد ولی خب البوس منطقیه که تنها جایی که خوندیم مجذوب شخصی شده اون فرد گلرت گریندلوالد بوده و هیچ وقت تحت تاثیر زنی قرار نگرفته. پس طبیعیه که علاقه ای بین دامبلدور و گریندلوالد ایجاد شده و ناکام مونده باشه. هر چند شاید صرفا یک علاقه ی روحی و ذهنی ناکام بوده باشه.

 4. صد در صد با دیدگاه همنجسباز بودن دامبلدور مخالفم ولی این فقط نظر شخصی منه ولی اصولا اینجور چنگ زدن ب داستان و عوض کردنش جز خراب کردن کار نتیجه ای نداره … خانم رولینگ یه رمان خوب نوشت و تموم شد رفت این کارا دیگ برا چیه؟ اگ خیلی میخواد کمک کنهو نکات اخلاقی و انسانی بیاره تو کارش بشینه یه قسمت دیگ اضافه کنه مثلا هری پاتر ۱۰ یا کلال یه رمان و کار جدید بنویسه بخونیم این چنگ زدنا ب نوعی همزدنه یه کار خوب و خراب کردنشه ب نظر بنده… سپاس

  1. موافقم
   داستان هری پاتر با فیلم هشتم تموم شد پاترمور و فرزند نفرین شده رو نمی دونم ولی همه می دونیم‌ که جانوران شگفت انگیز مثل خیلی دیگه از دنباله ها(مثلا فیلمای جدید جنگ ستارگان) فقط برای تجارت و پول درآوردن ساخته شدن
   غیر از این‌حس می کنم رولینگ‌ این موضوع رو به داستانش اضافه کرده فقط چون موضوعیه که جلب توجه میکنه مثل خیلی دیگه از داستانا و فیلما که خاص میشن فقط چون از همجنسگرایی و فمنیسم و نژادپرستی و غیره میگن مثلا green book که همجنسگرایی هیچ جایی توی داستان جز لحظه ای نبود و هیچ تاثیر و اهمیتی هم نداشت ولی همینجوری گذاشته بودنش

   1. دوستان من یه چیزیو متوجه نشدم تو فیلم (تازه شروع کردم به دیدن هری پاتر) وقتی چوبدستی هری پاتر تو فیلم اول یادگاران مرگ شکست تا انتهای فیلم دوم دیگه حرفی از چوبدستی نشد برام سواله هر پاتر با کدوم چوبدستی با ولدمورت مبارزه کرد و سوال دومم اینه که تکلیف چوبدستی خود هری چی شد؟
    ممنون

    1. این تویی فیلمهاش نشون داده نشده و اگر کتابش رو میخوندی میفهمیدی کتاب میگه که وقتی که هری و رون و هرماینی رو میبرن امارت مالفوی چوبدستی دراکو رو به زورمیگیره و با چوبدستی دراکو با ولدمورت میجنگه و در آخر که چوب دستی ابر قدرت رو به دست میاره با استفاده از اون چوبدستی شکسته اش رو دوباره درست میکنه و چوب دستی ابر قدرت را دوباره به قبر دامبلدور برمیگردونن که این توی فیلم نشون داده نشد و اگه یادت باشه تو هری پاتر و شاهزاده دورگه دراکو دامبلدور رو خلع سلاح میکنه پس دراکو صاحب واقعی چوبدستی ابرقدرت میشه و وقتی که هری دراکو و خلع سلاح میکنه در واقع هری مالک چوب دستی ابرقدرت میشه و اسنیپ هیچ وقت صاحب واقعی ابر چوب دستی نبوده

 5. دوستانی که راست راست مخالفت میکنن.عزیزان تا حالا نفهمیدین این تز رولینگه که همه چیو به وقت خودش بگه؟حالا اگه از خبر خوشتون میومد میشد سیاست درست و بجا!
  به هر حال هممون با خبر نجینی نابود شده بودیم اینکه چیزی نیستD; و من حتی بیشتر از قبل افتخار میکنم که طرفدار همچین نویسنده ایم.
  رولینگ بهترین کار ممکن رو کرده تا هم حمایت کنه هم طرفدارارو پاکسازی کنه هم باعث شه همه کف کنن.
  و رو به دوستان همجنسگرا هراس عزیز،دوستان بالاخره تو جامعه وجود دارن و اگه باهاش کنار نمیاین حداقل توهین نکنین.نادیدش بگیرین.بیماری نیست و دست خودشونم نیست.بعلاوه هیچ انسانی مرض نداره به خودش برچسبی بزنه که نصف انسانارو علیه خودش کنه.

  1. کاش همشون بیمار بودن. اکثرا این افراد بای سکچوال هستند یعنی هم با زنن هم با مرد که از تنوع طلبی زیاد و فساد و انحطاطشونه. وگرنه بیماری هم که باشه راه حلش درمانه نه انجام کار غلط. مثلا اگه کسی سادیسم داشته باشه باید درمان بشه نه این که این مجوز رو بگیره که بره کشتار کنه.

 6. مشکل طرفدارها با همجنسگرایی دامبلدور نیست ، بلکه با این موضوع است که رولینگ از همان اول به این موضوع اشاره نکرده بلکه بعدا با باب شدن این حرفها ، نکته جدیدی را به داستانش اضافه کرده است ،
  شاید بگویید از اول مشخص بود بین این دو اتفاقی افتاده ، اما طرح این ماجرا همونقدر بی ارزشه که جو جدید هالیوود برای تخریب چهره سلبریتی ها با ادعای تجاوز به راه افتاده ،
  اضافه کردن موضوع جدید به داستانی که پرونده اش بسته شده تقلب محسوب می شود و ارزش نخواهد داشت ،
  حتی خود رولینگ هم نمی تواند به اون هفت کتاب کلمه ای اضافه کند ، اگر حرف جدیدی دارد باید در قالب داستانی جدید ارائه دهد

  1. عاقا اینو رولینگ خیلی وقت پیش گفته که ….
   بعدم پرونده ی دنیای جادویی هنوز بسته نشده و اگه دقت کنین همچنان ادامه داره ، تازه رولینگ هم حتما اینو از قبل برنامه ریزی کرده بوده ، مثلِ بقیه ی رازهایی که فاش کرد….
   اخه یه جوری میگید آدم حس میکنه رولینگ بنزین ریخته رو نوشته هاش میخاد نابودشون کنه… چرا بزرگش میکنید خدایی؟
   اگه فردا یه راز دیگه رو رو کنه که طرفدارا خوششون بیاد اونوقت حتما پرونده اش بسته نشده و تقلب نیست و کار خوبی هم کرده..
   درست نیست صرفا به خاطر محتوای چیزی که ازش خوشمون نیومده همه رو تخریی کنیم که…. درسته؟

   1. بخاطر محتوا نیستش که مشکل اون تصویر دامبلدور سینگلیه که تو ذهنم ساخته بودم ?
    پرپرشد?چقد من اینو مک گوناگلو شیپ میکردم لنتی?

  2. موافقم مشکل منم به هیچ وجه با همجنسگرایی دامبلدور نیست اصلا از اون آدمای متعصب که از هر تغییری میترسن نیستم و اگر توجه کنیم میبینیم که اگر واقعا گرایش ذاتی در افراد باشه باید همونطور که هست هدایت بشه به مسیر درستی که متعلق به خودشه ینی مثلا روانشناسای خانواده اصولی رو برای یه خانواده مرد-مرد یا زن-زن تشکیل بدن
   ولی مشکل اصلی من اینه که رولینگ مدتیست که به بهای تغییر داستان عقایدی رو تبلیغ میکنه که هرچند عموما درستن و خودمم باهاشون موافقم ولی به نظر میاد داستان رو به شکل یک سرمایه میبینه که می تونه با خرج کردنش انسانیت رو تبلیغ کنه صد البته با تبلیغ انسانیت مشکلی ندارم ولی با تغییر داستان دارم چون این داستان الان دیگه نه متعلق به فقط رولینگ بلکه متعلق به میلیون ها انسانه که داستان رو همانطور که بوده پذیرفتن و دوسش دارن و حالا میبینن داستان تغییر میکنه و اونا هم مجبورن شهری که در ذهن و دلشون از زمان انتشار اولین کتاب تا آخرین فیلم ینی چیزی حدود ۱۴ سال ساختن با دستای خودشون نابود کنن فقط به این خاطر که رولینگ می خواد برای فعالیت های بشر دوستانش از علاقه ی اونا مایه بذاره
   شاید بگین رولینگ هیج چیز رو تغییر نداده ولی من براتون مثال میزنم :رولینگ از انتخاب بازیگری با رنگ بوست متفاوت با فیلم برای نقش هرماینی حمایت کرد و مدعی شد که در هیج جای کتاب ها به
   رنگ پوست هرماینی اشاره نکرده برای اینکه اثبات کنیم درست نمی گه نیازی نیست به متن و هزاران خط کتاب هری پاتر رجوع کنیم کافیه به جلدشون نگاه کنیم روی جلدای ارجینال یادگاران مرگ و زندانی آزکابان به وضوح هرماینی با پوستی سفید به تصویر کشیده شده اینجا رولینگ برای مبارزه با نژادپرستی و تبعیض نژادی به وضوح دست به تغییر داستان زد

   در مورد گرایش دامبلدور هم شخصا اگر اشاره ای به این موضوع در کتاب یا حتی فیلم حتی اشاره ای غیرمسقیم شده بود این کامنت طولانی رو نمی نوشتم و شما رو اذیت نمی کردم و صد البته ممنونم اگر وقت گذاشتین و این متن رو خوندین (:

   1. البته شاید لازم باشه این نکته رو اضافه کنم که توی خبر اشاره به بعد عاطفی فیزیکی داستان شده و نوشته که” چندان علاقه ای به بعد جنسی آن ندارم” نمی دونم ولی رولینگ اشاره مستقیم به همجنسگرایی دامبلدور نکرده و آینده مشخص می کنه منظورش دقیقا همین بوده یا اینکه منظورش محبت عاطفی بوده که هممون نسبت به صمیمی ترین رفیقامون احساس می کنیم مثل رفاقت هری و رون یا هری و هرماینی که بعد عاطفی فیزیکی داشتن ولی بعد جنسی نداشتن

   2. بله بله تا حدودی موافقم
    اما…
    شما از اینکه فهمیدین ناجینی “مارِ ولدمورت” قبلا یه انسان بوده و طلسم میشه و برای همیشه تبدیل به مار میشه ناراحت شدین؟
    اینم یه راز بود که فاش شد …
    درست مثل این یکی …
    بعدم اگه کسی مثل رولینگ که تقریبا روی کل رسانه ها ی جهان چہ تلوزیون چہ شبکه های اجتماعی از طریق داستان هایی که ساخته تاثیر میزاره ، انسانیت رو تبلیغ نکنه پس کی این کار رو کنه؟
    من؟
    شما؟
    چه جوری ؟
    فوقش با کامنت گذاشتن زیر پست یه آدمِ معروف که عایا چند نفر اون رو بخونن یا نخونن ، بعد آیا اون چند نفر که خوندن متحول شدن یا نه ؟
    نمیشه کہ برادر من
    رسالت هر سلبریتی و شخص معروف اینه که عقاید درست رو توی جامعه رواج بده ، به وسیله ی نفوذی که روی میلیون ها انسان داره….
    من خودم بعد از فاش شدن این راز در مورد پروفسور دامبی به کل عقیدم درمورد این قشر از افراد تغییر کرد….
    بعدم شما میگین این کارای رولینگ کاری میکنه که افراد دنیای جادویی رو با دستای خودشون نابود کنن ، ولی آیا برادر من ، این بهتره که مثل فیلما یا کتابای دیگه هری پاترم یه زمانی رو سپری کنه و بعد فروکش کنه و به محض اینکه فیلم و کتابی قشنگ تر از اون روی کار میاد ، سرد بشه و دست آخر فقط باهاش خاطره ساخته باشیم و تمام؟ خداحافظ؟
    یا اینکه بعد از بیست سال هنوزم یه پروژه ی درحال تکامل باشه؟ همین سیاستِ رولینگ بوده که هری پاتر نه مثلِ فیلم و کتابای دیگه فقط یه مجموعه ، بلکه یه دنیا باشه … دنیایی که خیلیها توش خاطره هایی دارن که هیچوقت براشون اتفاق نیوفتاده …
    اینه که طرفدار رو تشنه تر میکنه برای رموز جدید…

    _دستم درررردددد گرفت از بس تایپیدم?(الان فهمیدم سر دیدگاه قبلی چی کشیدید ^_^)

  3. وقتی نویسنده ای کتابی در ادامه ی داستان های قبلی یا در رابطه با اون ها مینویسه، فاش کردن نکاتی جدید و یا حتی تغییر اون کاملا طبیعی و در بعضی موارد ناگزیره، و در این مورد هم ما حتی با تغغیر مواجه نیستیم، همیشه میدونستیم که گریندلوالد و دامبلدور در جوانی رابطه ی نزدیکی داشتن، فقط جنسی بودن این رابطه در کتاب ها مطرح نشده بوده. البته بدون در نظر گرفتن کتاب “قهرمانی ها، سختکوشی ها و سرگرمی های خطرناک” که رولینگ در او گفته همیشه دامبلدور رو همجنسگرا تصور میکرده

 7. به نظرم این که بیاد دامبلدور رو با اون همه عظمت بیاد این جور بگه خوب نیست! هر تغییری و هر چیزی خوب نیست
  من اصلا دلم نمیخواد تصوراتم ازش خراب بشه
  رولینگ هم داره تو این چیزا زیاده روی میکنه

  1. مشکل طرفدارا همینه دیگه… :)
   به این میگن تبعیض قائل شدن بین آدمایی که به صورت خدادادی این حالتو دارن و انسانهایی که این حالتو ندارن
   اصن چه گویم که ناگفتنم بهتر است؟!….

 8. به نظرم خانم رولینگ کار درستی انجام دادن چون این قشر از جامعه (همجنسگرا ها) هیچ جا حمایت نمیشن . چند وقتی میشه که چند تا فیلم برای حمایت این قشر تولید شده . اما به نظر من وقتی این حمایت از طریق یه مجموعه بزرگ (فندوم) باشه خیلی بهتر و گسترده تر است بیاین فرض کنیم که اکثریت گرایش جهان با همجنس خودشون بود و گرایش شما فرق داشت اون وقت فکر کنید همه شما نقطه ی ننگ جامعه میدونن . آیا دوست دارین ؟؟؟؟ افکار متفاوت داشتن نشانه ی بدی نیست نتها افکار بلکه گرایش متفاوت داشتن هم گناه نیست .بیاین خودمون رو جاشون بزاریم چه فرقی بین ما و اونها هست هممون انسان هستیم به نظرتون این کافی نیست ؟؟؟به امید روزی که هیچ همجنسگرایی به خاطر افکار کورکورانه ی جامعه دست به خودکشی نزنه

  1. ببین اقا ارش اینجا بحث حمایت کردن یانکردن از همجنسگراها نیس اینجا بحث اون تصویر ذهنی اییه که تو ذهنمون پرورش دادیم به نظرت بعد از ۲دهه برای عوض کردنش یکم دیر نیست…

    1. دامبلدور یکی از کاراکترای اصلی و خیلی خیلی محبوب کتاب بود و هست پس اگه بخواد یه همچین چیز مهمی بعد از این همه سال گفته بشه
     میشه گفت که یکم دیره …

     1. مینروای گوگولی عزیز?
      من از ۱۳سالگی پاترهد بودم ، الان نزدیکِ هفده سالمه ، یعنی چهار سال ، یادمه همون موقع یه مطلب در این باره خوندم ….
      تازه من که هیچی اونایی که از زمان انتشار کتابا هم پاترهد بودن هم میدونستن این قضیه رو ….
      دیگه شما نزنید این حرفو ?

     2. خوب شاید یعنی به احتمال زیاد شما درست میگید ولی این همه سرو صدایی که به تازگی ایجاد کرده… من نمیدونم برای چیه .

 9. انسانِ همجنس گرا ، از زمانِ جنینی چنین حالت و ژنی رو دریافت میکنه ، حالا اینکه خیلی از افراد جامعه نسبت به این افراد نظر بدی دارن نشون دهنده ی اینه که با تعصب های کورکورانه به این قضیه نگاه میکنن ….
  حتی این عمل از لحاظ علمی هم اثبات شده و حدود کمتر از پنجاه درصد انسان هارو در بر میگیره ….
  در واقع کسی که به خاطر این قسمت از داستان رولینگ اون رو سرزنش میکنه ، فقط به شخصیت دامبلدور و رولینگ توهین نکرده ، بلکه داره به یه قشر از جامعه توهین میکنه…
  رولینگ باهوش تر از این حرفاست اون با اینکه میدونسته ممکنه با فاش کردن این تیکه از داستان طرفدارای زیادی رو از دست بده امابا بزرگواریش حاضر شده خودش و دنیای جادوگری رو فدای این کنه که افرادی که به این حالت دچارن ، از نگاه عادی ترِ افراد جامعه نسبت به خودشون بهره مند بشن ….
  رولینگ میدونسته که هری پاتر یه مجموعه ی جهانیه و قطعا از این طریق میتونه استفاده های زیادی برای بهبود رفتار های تقلیدی و بدون آگاهی جامعه بکنه ….
  حتی جودلا و جانی دپ که دوتا ستاره ی بزرگ سینمای جهانی هالیوود هستند هم با قبول کردن این نقش ها ، از این عمل انسان دوستانه ی رولینگ حمایت کردن….
  پ.ن : شماهم دوست عزیز اگه میبینید هیچ جوره نمیتونید با این قسمت داستان کنار بیاید یادتون باشه کل دنیای جادوگری و نوشته های پر عمق رولینگ رو به خاطر دو خطی که باب میل شما نیست خراب نکنی… :)

 10. احساس مالکیتی که نسبت به داستان دارید خیلی جالبه، این که بخواید دقیقا با عقاید و ارزشهای شخصیتون مطابقت داشته باشه. رولینگ نویسنده ی داستانه و درباره ی این موضوع مدت ها پیش حرف زده بوده، اصلا چیز جدیدی نیست و داستان خودشه، مالک داستانه و اگر بخواد میتونه مطابق میلش تغییرش بده، نه مطابق با عقاید عهد بوقی و کلیشه ای طرفدارا.

 11. خیلی هم عالی.
  جی کی رولینگ خودش گفته بود که هم جنس باز بودن یه آدم خوب و عاقل و باشخصیت مثل دامبلدور موجب مشروعیت بخشیدن به همجنس بازی میشه و این برای اینه که افرادی که چنین گرایشی دارن تو جامعه مورد آزار و اذیت واقع نشن. جی کی رولینگ طرفدار آزادی و روشنفکری برای همه است.

 12. منم از رابطه ی عاطفی بین دو هم جنس متنفر بودم تا اینکه یکم مطالعه کردم و خودم رو جای طرف گذاشتم.
  باید بگم از این به بعد بیشتر طرفدار رولینگ هستم واقعا روشنفکریش آدم رو مجذوب می کنه.
  شما احتمالا دگرجنس گرا هستی و گریندل والد و دامبلدور همجنس گرا چرا باید به اونا گفته شه همجنس گرا ولی به آدمی مثل شما چیزی گفته نشه ؟ چرا یه همجنس گرا باید در مقابل احساسش جواب پس بده و یه دگرجنس گرا نه ؟

 13. واقعا چه وضعشه،مسخره‌ن طرفدارا،قطعا این یه برنامه بلند مدت بوده،این سری اگر با این کارا همداه بشه ارزش دنبال کردن نداره.

 14. END

  چه بده روی داستان خودت بنزین بریزی و آتیشش بزنی. خب داستان تو این دنیا زیاده.
  محبوب بودن به این معنا نیست که هر چی بگی طرفدارها واست بشکن بزنن و بپذیرنش.
  با داستانت خوش باش خانم رولینگ، ازش استفاده کن. چون از امروز به بعد یکی از طرفدارات رو از دست دادی. من.
  من دیگه حتی یک ثانیه هم به هیچ چیزی که مربوط به هری پاتر باشه نگاه نمی کنم. حیف ما که خودمون رو یه زمانی برای فعالیت و تبلیغ این داستان تو انجمن می کشتیم. در حالی که من از تک تک لحظاتی که با کاربرها توی انجمن گذروندم راضیم.
  دیگه هم از من نظری در دمنتور و یا هیچ جایی که به هری پاتر مربوط باشه نخواهید دید. و این یه حقیقته انکار ناپذیر دنیای ماست. خوبی و بدی.
  دیگه هری پاتر رو به هیچکس معرفی نمی کنم.
  BYE
  با تشکر
  موفق و سربلند باشید

  1. منم از رابطه ی عاطفی بین دو هم جنس متنفر بودم تا اینکه یکم مطالعه کردم و خودم رو جای طرف گذاشتم.
   باید بگم از این به بعد بیشتر طرفدار رولینگ هستم واقعا روشنفکریش آدم رو مجذوب می کنه.
   شما احتمالا دگرجنس گرا هستی و گریندل والد و دامبلدور همجنس گرا چرا باید به اونا گفته شه همجنس گرا ولی به آدمی مثل شما چیزی گفته نشه ؟ چرا یه همجنس گرا باید در مقابل احساسش جواب پس بده و یه دگرجنس گرا نه ؟

  2. چوبدستی اژدها زود تصمیم نگیر چیزی که باش یه عمر زندگی کردیو فدای یه همچین چیزی که توی این همه عظمت دایتان به چشم نمیاد نکن منم از مخالفای سرسخت این مضوع هستم ولی هری پاتره ها نرو حیفه…. نذار پاترهد اصیل ازدست بدیم

   1. اخه حقم داره
    از کجا معلوم که رولینگ ما رو اینقدر عاشق این دنیا و شخصیت هاش نکرده باشه که اخرش اینجوری عقاید و ارزش ها رو رو نابود کنه؟ این یعنی کل هدف هری پاتر این بود که تفکرات خودش رو به ذهن ما تزریق کنه… =( تازه این چیزیه که رک و پوست کنده گفته؛ خدا میدونه چه چیزایی رو هم کنارش میخواسته تزریق کنه…. هعییی

    امیدوارم این نظر پخش بشه =)

 15. تزش اینه که هرچیزی رو موقعش بگه..مطمعن باش این فکت از همون اول توی مخش بود و الان بخاطر سیاست گذاریش و… اینکارو نکرده.
  مثل نجینی که توی هری پاتر بود…کسی خبر نداشت چطور موجودیه البته غیر خودش

  1. اولا الان نگفته و سال ۸۶ ۸۷ هم گفته بود یعنی۱۱ ۱۲سال پیش.دوما دوست عزیز توهم توطئه اصلاً چیز خوب و درستی نیست.

   1. من۳ساله پاترهدم ولی شدیدا خبرهارو دنبال میکنم حتی قدیمیارو ولی تاحالا همچین چیزی ندیدم که سال۸۶-۸۷گفته باشه میشه منبع رو بفرستین

    1. دوستان عزیز شوالیه و مینروا مک گوناگل عزیز
     بنده از زمان انتشار کتاب شاهزاده دورگه طرفدار هری پاتر بودم و به وضوح یادمه که مدتی بعد از انتشار کتاب هفتم ، رولینگ این موضوع رو اعلام کرده بود. الان هم اگه سرچ کنید در اینترنت فراوانه. موفق باشید

   2. چرا توهم توطئه؟ همۀ داستان ها برای این بوجود میان که اخرسر نظر مخاطب و خودشون رو همفکر کنن :)? دنیا دنیای رسانه است رسانه هم الکی تولید نمیشه /:)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *