فیلم‌ها / مختلف

تجربه‌ی سفر با هری پاتر در نقاط مختلف دنیا

لست‌سکند: جی کی رولینگ برای اولین بار پنجره تخیل باورنکردنی خود از دنیای جادوگری هری پاتر در سال ۱۹۹۷را به روی ما گشود. طرفداران پیر و جوان وی چیزی بیشتر از فرورفتن در درون کتاب‌ها وزندگی در این دنیا نمی‌خواستند. بیست سال بعد ممکن است نگارش کتاب‌ها به پایان رسیده باشند، اما سحر و جادو ادامه دارد و بخشی از آن اکنون حتی شکل واقعیت به خود گرفته است. شنل و چوبتان را بردارید و آماده شوید تا بهترین تجربیات سفر هری پاتر به دور دنیا را کشف کنید.

تور مگلا، انگلستان

این تور پیاده‌روی به همراه جایزه، مخصوص شیفتگان هری پاتر در حین بازدید از لندن است. خود را در دنیای هری و دوستانش غرق کنید. چون سینماها و مکان‌های نمادین لندن را کاوش می‌کنید، چیزهایی که الهام‌بخش جی کی رولینگ بوده را از نزدیک می‌بینید و حقایق جالب و داستان‌های پشت‌صحنه را کشف می‌کنید. این تور ۲.۵ ساعته ۱۴ پوند هزینه دارد.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

دنیای جادوگری هری پاتر در ارلاندو، ایالات‌متحده

برای رسیدن به کوچه دیاگون تنها چیزی که لازم دارید یک بلیط ورودی برای بیدار کردن جادوگر درونی است. برای رفتن به روستای هاگزمید ( Hogsmeade) از اکسپرس هاگوارت ( Hogwarts Express) عبور خواهید کرد، جایی که می‌توانید از یک نوشیدنی کره‌ای یخ‌زده هم لذت ببرید. به گردش هیجان‌انگیزتان ادامه دهید، چوب‌دستی بی‌عیب و نقصتان را که در اولیوندر انتخاب کرده بودید بردارید و جیب بره‌ای جادویی وی زلی را بیابید و در تری بروم استیکس( Three Broomsticks) یا لیکی کولرون ( Leaky Cauldron) غذا بخورید. مطمئناً این‌یک تجربه فراموش‌نشدنی برای طرفداران سخت‌کوش هری پاتر است. این همان‌جایی است که آخرین جزئیات سفر هری پاتر دوباره تحقق می‌یابند. 

orlando.jpg

دنیای جادوگری هری پاتر در اوساکا، ژاپن

 دنیای جادوگری اوساکا، بسیاری از جاذبه‌های همتای خود، اورلاندو را دارد، اما یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آن بازدید از هاگوارتز است درحالی‌که منتظر رفتن به یک سفر ممنوع در یک شبیه‌ساز پرواز هیجان‌انگیز هستید. شما از راهروهای تاریک عبور خواهید کرد، جایی که می‌توانید دفتر پروفسور دامبلدور، سالن عمومی گریفندور و کلاس دفاع در برابر دارک آرتس ( Dark Arts) را پیدا کنید. دیگر چیزهای جالب و دیدنی شامل پرواز هیپوگریف و ترن هوایی برای تمام سنین می‌شود که از بالای کلبه هاگ رید و هاگزمید در شهر اوساکا می‌گذرد، جایی که شما می‌توانید یک نوشیدنی کره‌ای یا شیرینی‌های موردعلاقه جادوگران را در هانی دوک (Honeydukes) امتحان کنید.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

گلنکو، اسکاتلند

گلنکو( Glencoe) محل اصلی فیلم‌برداری هری پاتر و زندانی آزکابان و همچنین پشت‌صحنه‌ی کلبه‌ی هاگرید در لوچ تورن بوده است. با این‌حال، این مکان زیبا تنها به دنبال ماجراهای جالب در صفحه تلویزیون نیست. شما می‌توانید لحظاتی که هری پاتر در این مکان داشته را دوباره تجربه کنید.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

استودیو وارنر، فیلم‌سازی هری پاتر، انگلستان

استودیو وارنر بروس گنجینه‌ای شامل لوازم صحنه و لباس‌های مخصوص فیلم است تا افراد از نزدیک بتوانند آن‌ها را ببینند. علاوه بر این، شما می‌توانید با چوب‌دستی درس دهید، سوار جارو یا اتوبوس شب شوید و در مورد فرآیند خلاقانه‌ای که به محتوای کتاب از طریق نمایش‌های تعاملی رنگ واقعیت بخشیده است، چیزهای بیشتری یاد بگیرید.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

هتل هاوس جرجین، انگلستان

علاقه‌مندان هری پاتر عاشق این هستند که شب را در هاگوارتز بگذرانند. هتل هاوس جرجین در لندن به مهمانان این امکان را می‌دهد که همین کار را با اتاق‌های آن‌که از رمان‌های فریبنده الهام گرفته‌شده، انجام دهند. اگرچه این هتل به‌طور رسمی به این حق امتیاز وابسته نیست، ولی دارای اتاق‌های جادو، پنجره‌های شیشه‌ای منقوش و شومینه‌های درخشان در کنار مبلمان تنه مانند، صدف، تابلو و کتاب‌های قدیمی است که حس طلسم شدن را برمی‌انگیزد. بهترین قسمت هتل کجاست؟ شما به این اتاق‌های جادویی از طریق یک قفسه مخفی دسترسی خواهید داشت، کتاب موردعلاقه هری پاتر و دی‌وی‌دی را بگیرید و در یک جای دنج مشغول مطالعه شوید.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

خانه فیل( Elephant House)، اسکاتلند

علاوه بر پذیرایی از مهمانان با بهترین قهوه و چای، به نظر می‌رسد هتل خانه فیل الهام‌بخش خلق اثر خلاقانه نویسندگان است. این کافه زیبا جایی است که جی کی رولینگ ، وقت زیادی را صرف کار روی اولین دست‌نوشته کتابش کرده بوده است. ازجمله سایر نویسندگانی که به این مکان مراجعه کرده‌اند، ایان رنکین و الکساندر مک لین اسمیت هستند. به دیدار محل تولد هری پاتر بروید، با جرات می‌گوییم این بازدید الهام‌بخش خلق اثری از خودتان هم خواهد بود.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

قلعه النویک ، انگلستان

قلعه النویک در دو فیلم اول هری پاتر نمایش داده شد. هنگام معرفی هری به کوییدیچ و رون در حال برخورد با اتومبیل پرنده خانواده ویزلی به درخت بید کتک زن، صحنه‌های به‌یادماندنی در این لوکیشن فیلم‌برداری شد. تمرین جاروی پرنده خانم هوچ هم اینجا برگزار شد و به لطف استادان جادوگر قلعه، شما می‌توانید به همان اندازه گروه سه‌نفری موردعلاقه خود در این کلاس شرکت کنید. در غیر این صورت، قبل از پیاده‌روی و کاوش در باغ‌های اطراف و رستوران تری هاوس ( Tree House) از روزی که در آن به سیاحت هفت‌صد سال از تاریخ می‌پردازید، لذت ببرید.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

گلنفینان و لوچ شیل ( Glenfinan and Loch Shiel) اسکاتلند

برای فرار از شلوغی و همهمه جمعیت شهر و خطوط تم پارک، درحالی‌که هنوز در شکوه هری پاتر، غرق‌شده‌اید در طبیعت مهیج اسکاتلند غوطه‌ور شوید. لوچ شیل به طول ۱۷٫۵ مایل،  پشت‌صحنه هاگوارتز و محل دریاچه سیاه داستان است. چشم‌انداز دریاچه ( Glenfinnan Viaduct) خیره‌کننده است. یک ساختمان ویکتوریایی که به‌عنوان خط ریلی هاگوارتز به کار می‌رود و به‌طور قابل‌توجهی درصحنه اجرای دوم ماشین پرواز نمایان شده است نیز در اینجا قرار دارد.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

قطار بخار جکو بایت ( Jacobite)

زمانی که در این منطقه هستید، به سبک واقعی اکسپرس هاگوارتز، سوار قطار بخار معروف جکوبایت شوید. این سفر شما را به مناطق کوهستانی خواهد برد و از بیست‌ و یک قوس پل گلندفینین وایادات ( Glenfinnan Viaduct) عبور خواهد داد. مناظر به‌ یاد ماندنی لوچ شیل، مزیت این سفر است. شما می‌توانید محل دقیق هاگوارتز را در مسیر خود مجسم کنید.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

ساحل غربی آب‌های شیرین ( Freshwater)، ولز

ساحل غربی آب‌های شیرین در نزدیک  قلعه مارتین( Castlemartin  ) در ولز، واقع‌شده است و در آخرین اجرا به‌عنوان “کلبه پوسته” و مکان آرامگاه ابدی دابی ( Dobby) نمایان شده است. این مکان روی تپه‌های شنی در طول خط ساحلی ساخته شد، اما پس از فیلم‌برداری به‌سرعت برداشته شد. با این‌ حال، بازدیدکنندگان می‌توانند در جای پای هری، هرمیون و رون در این مکان پیاده‌روی کنند، که اتفاقاً صحنه تماشایی برای موج‌سواری خلق می‌کند.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

کلیسای جامع گلاستر (Gloucester )، انگلستان

دیر طاق دار کلیسای جامع قرون‌وسطایی گلاستر( Gloucester)، که به‌عنوان محل زندگی و کار برای راهبان ساخته‌شده است، به خاطر نقش خود به عنوان راهروهای هاگوارتز شناخته می‌شود. دیر بنه دیک تین (Benedictine) در چند صحنه فراموش‌نشدنی ظاهر شد.

16 تجربه هری پاتر که در سفر به دور دنیا لازم دارید

آیا شما هم از طرفداران هری پاتر بوده‌اید؟ آیا حاضر هستید که صرفا برای داشتن یک تجربه‌ی هری پاتری به یکی از این نقاط سفر کنید؟

منبع: لست‌سکند

21 دیدگاه برای “تجربه‌ی سفر با هری پاتر در نقاط مختلف دنیا

 1. نمی دانم اینکه می نویسم می گذارید یانه . در واقع همه شما طرف داران امور ماورای هستید ، اما گرفتار خیال شدید ، دنبال معرفت نفس بروید به همه این قدرت های ماورای می رسید. تو ایران کسانی هستند. دنبالشان بگردید . آه چقدر این علاقه شما به امور ماورای خوب وکمیاب است ولی نمی دانید از کدام طریق بروید . دنبال آنچه که گفتم باشید . نکته مهم : معرفت نفس درس گرفتنی نیست باید عملی یه سری امور را انجام بدهید.

 2. ببخشید در سایت پاترمور سه مطلب تاریخچه جام جهانی کوبیدیچ، تاریخچه فینال ها تا ۲۰۱۴ و شرح کل جام جهانی ۲۰۱۴ میباشد که شما ترجمه نکردیم میشه ترجمه کنین؟؟؟

 3. با عرض سلام به همه طرفداران هری و خانم رولینگ یک خبر کما پیش خوبی دارم(مطمئین نیستم شما این خبر رو خبر خوب بدونید)قراره یه فن فیکشن جدید نوشته بشه.یه فن فیکشن متفاوت.نویسندده هم میگه اگه این فن خوب از آب درومد،چندین ایده واسه فن های ویگه هم داره.به احتما نود و نه درصد این فن تا قبل از شهریور ماه کامل میشه.البته به احتمال زیاد زودتر کامل شه.امیدوارم این خبرجدید رو راضی باشید.و برای اینکه نظرم بی ربط با خبر دمنتور نباشه می گم که به نظر من خیلی بد شد که یهدونه از این مکان های باحال هم تو ایران نیست

 4. منم اوجِ تجربه ی سفر هری پاتریم اینه که پیج اینستاگرام کافه ی ¾۹ رو دارم?
  تازه وقتی عکساشو میبینم انقد زوق زده میشم که میرم تو کما ?
  {هرکی مثلِ من دیوانست لایک کنه تا باهم بریم تو کما ?… عه اینجا سایته … پس سپاس بزنید?}
  راستی اینجا کہ سپاس نداره :/
  _وی از شدت ناراحتی جان باخت
  پ.ن: چیزی نیست ، به انجمن عادت کرده بود ….. روحشان شاد و یادشان گرامی ??
  _Day : 401_
  _You are always in our hearts
  _ becouse you were home to us

 5. اگه هم قرار باشه یه همچین مکانی اینجا بسازن فک نکنم اصلا دولت اجازه بده هاه دلم حسابی ش۰کست کاش می ۰شد یکی از این مکان ها تو ایران می بود خدا کنه یه روز بتونم برم اونجا به خصوص اون هتله که تو انگلستانه ): هه /:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.خانه‌های ضروری مشخص شده‌اند *